Сон з батьками стає причиною недосипання не тільки у мами і тата, а й у самих немовлят. Детальніше - читайте у "Країні здоров'я".
Дитячий сон
Фахівці рекомендують організовувати спальне місце для дитини в сусідній кімнаті, щоб контролювати ситуацію, але в той же час не турбувати дитячий сон.
Вони провели дослідження за участю 230 пар матерів і дітей, проаналізували особливості дитячого сну 9-місячних учасників, які спали в одній кімнаті з батьками або ж в окремій дитячій. Виявилося, що представники першої групи дослідження спали в середньому 9 годин 47 хвилин, а друга група - майже на годину більше, 10 годин і 30 хвилин.
Автори експерименту припускають, що причина різниці в тому, що батьки в чотири рази частіше брали дітей до себе в ліжко, якщо вони спали в одній кімнаті з ними. Також цих немовлят годували в два рази частіше, щоб вони скоріше заснули. Вчені припускають, що такі дії можуть сформувати у дітей звичку вимагати підвищеної уваги і їжі перед засинанням. Дефіцит сну у дітей збільшує ризик ожиріння, агресивної поведінки і дратівливості.