Вчені пропонують маніпулювати їх бажанням йти проти системи та загостреним почуттям справедливості, йдеться у дослідженні. "Маркетинг продуктів харчування спеціально розроблений для створення позитивних емоційних асоціацій з нездоровою їжею, щоб пов'язати їх з відчуттям щастя та веселощів", - пояснив професор Крістофер Дж. Браян, один із авторів дослідження.
Щоб зруйнувати ці асоціації, вчені пропонують просто розповісти та показати підліткам те, як маркетологи керують їхньою свідомістю. Ефективність прийому доведена з прикладу восьмикласників з Техасу. Психологи розділили підлітків на кілька груп: одним вони дали традиційні матеріали про користь здорового харчування для організму, іншим – інформацію про те, як маркетингові кампанії впливають на людей з метою отримання прибутку.
Особливу увагу приділялося тому, що реклама націлена на вразливі групи населення: маленьких дітей та бідні сім'ї. Опитування, проведене після експерименту, показало, що споживання фастфуду у школярів знизилося на 31%. Особливо вразили хлопчики. Психологи кажуть, що для стійкої ворожості до шкідливої їжі інформацію про маркетинг потрібно освіжати у пам'яті кожні три місяці.