Про психосоматичні причини надмірної ваги у дітей - читайте на сайті "Країна здоров'я".
Психосоматичне ожиріння у дитини
Безумовно, на появу зайвої ваги впливає харчування, гормональне тло, супутні захворювання. Але запустити програму набору надлишкових кілограмів здатна психосоматика. ⠀ Одна із психологічних причин ожиріння в дітей — це захист від дорослих. Це означає, що десь щодо дитини є насильство. А зайва вага — це щит від болю фізичного та душевного.
Також дитина може обростати "рятувальним колом" у вигляді зайвої ваги, якщо є проблеми між батьками, часті сварки у сім'ї.
Порушення особистих меж дитини (наприклад, гіперопіка або контроль, багато заборон) також може провокувати набір зайвих кілограмів. Таким чином дитина наче висловлює протест.
Коли досягнення, почуття або думку дитини знецінюють, вона ніби прагне стати великою і значущою хоча б в об'ємах свого тіла. Так закладається глибинний фундамент ожиріння.
Пригнічені і проковтнуті образи, відчуття провини також можуть накопичуватися у вигляді зайвої ваги. У цьому випадку діти часто страждають від закрепів - вони буквально все тримають у собі.
Нестача уваги (наприклад, при появі другої дитини), страхи, дефіцит яскравих вражень (шукає задоволення в їжі) - все це відноситься до психосоматичних причин дитячого ожиріння.
Фахівці зазначають, що багато проблем в організмі дитини до 12 років — це часто відображення проблем її батьків. Тому для усунення проблеми, потрібно працювати не лише з дитиною, але й з мамою та татом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Чому діти найчастіше народжуються вночі?
«Мандаринки» з плавлених сирків — оригінальна і проста закуска