Багато родин взагалі відмовляються від далеких поїздок і подорожей з однієї простої причини — дитину постійно захитує. І поїздка перетворюється на пекло і для дитини, і для батьків.
Кінетоз — дуже неприємна річ, яка пов'язана із подразненням вестибулярного апарату, зорового аналізатора та рецепторів внутрішніх органів. На тлі цього дисбалансу виникають усім відомі симптоми — нудота, блювання, запаморочення, млявість, слабкість, сонливість, пітливість.
Ось кілька рекомендацій, які допоможуть упоратися з проблемою.
Подбайте про те, щоб у салон завжди був приплив свіжого повітря. Не куріть у салоні автомобіля, акуратно вибирайте ароматизатори, їхній запах не повинен бути надто нудотним.
Заздалегідь продумайте, чим займатимете дитину в дорозі. Телефон та інші гаджети, а також книги не підходять. Вони можуть лише посилити неприємні відчуття. Підійдуть ігри в слова, міста і так далі, співи пісень та інші ігри.
Також не рекомендується довго дивитися у бічне вікно автомобіля.
З ліків можуть допомогти блокатори Н-1 гістамінових рецепторів. Обговорення лікарських засобів та їх доз має бути після очної консультації з лікарем.
Велике значення має стиль водіння. Постарайтеся не гальмувати різко, уникати вибоїн. Ідеально, якщо дитина в дорозі спатиме. Намагайтеся спеціально спланувати час поїздки саме так.
Що стосується зупинок, постарайтеся робити їх якнайчастіше. Під час зупинки пропонуйте дитині вийти з машини, розім'ятись, пострибати.
Що стосується браслетів та пластирів від захитування, ці експериментальні методи підходять не всім. Спробувати можна, але гарантій ефективності немає.
Найчастіше від заколисування в дорозі страждають діти молодшого та дошкільного віку. Якщо проблема не зникає в процесі дорослішання дитини, це говорить про те, що її вестибулярний апарат потребує тренування.