Новонароджений малюк потребує особливої уваги та піклування, адже він поки не може сказати, що у нього болить.
Екстрофія сечового міхура
Екстрофія сечового міхура - рідкісна патологія: вона зустрічається в одного на 10-50 тисяч новонароджених, причому частіше у хлопчиків. При цьому захворюванні у дитини відсутня передня стінка сечового міхура та частина черевної стінки. В результаті сеча виливається назовні, у хлопчиків статевий член укорочений, а сфінктер сечового міхура, уретру та головка члена повністю розщеплені (розкриті).
Формування вади починається з 7-8 тижнів вагітності, і до 15-20 тижня лікар УЗД може побачити у плоду пляму рідини в ділянці малого тазу, яка вказує на наповнення сечового міхура. При екстрофії вона не візуалізується. Іноді лікар помічає у плода випинання в нижній частині живота, яке нагадує сечовий міхур, що випав. Таким чином, ваду можна виявити навіть на досить ранніх термінах вагітності.
Діти з невеликим сечовим міхуром можуть бути оперовані в пізніші терміни. Спочатку їм проводяться заходи щодо розтягування сечового міхура до розмірів 5-6 см. Сюди входить і механічне розтягування, і ін'єкції ботулотоксину для «розслаблення» тканин та інші маніпуляції. Іноді розтягування займає кілька років, але результати корекції в результаті кращі, ніж у дітей з маленьким сечовим міхуром, кому розтягнення не робили.
Вважається хорошим результатом, якщо після всіх етапів лікування пацієнт може залишатися сухим протягом 3-4 годин. Тобто, деяке нетримання сечі зберігається, але не заважає дитині соціально адаптуватися. Але добре, що принаймні на цю хворобу є лікування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою