Медики втомилися повторювати: "Краще попередити хворобу, ніж лікувати". Адже профілактика геморою не є чимось складним. Як правило, це прості принципи здорового способу життя.
Перш за все, потрібно включити в свій графік фізичні навантаження. Особливо це стосується людей, які проводять в сидячому стані не менше 8 годин на день. Найпоширеніший спосіб привести свої м'язи в тонус і поліпшити кровообіг - це заняття плаванням.
Правило для офісного співробітника: як тільки захотілося закинути ногу на ногу, щоб поміняти положення тіла - краще встаньте і пройдіться по кабінету, або сходіть за кавою, або просто постійте біля робочого столу. В ідеалі, звичайно, зробити мінізарядку, але на це мало хто зважиться в умовах open space.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геморой: фактори ризикуОсобливу увагу потрібно приділити своєму раціону. Щодня потрібно вживати свіжі овочі, фрукти і продукти, багаті клітковиною. Також важливо харчуватися в один і той же час. Налагоджена робота всіх систем організму, в тому числі і шлунково-кишкового тракту, значно знизить ризик розвитку геморою.
Ще один пункт - питний режим. У нормі людина повинна вживати не менше 2 літрів чистої питної води. Така кількість рідини допоможе уникнути закрепів