Німецькі медики розповіли, які жінки більше схильні до розвитку циститу.
За оцінками, кожна друга жінка хоча б раз у житті страждає циститом, а інша половина, відповідно, частіше. У 20-30% пацієнтів навіть протягом року відбувається рецидив інфекції. Варто враховувати й те, що регулярний прийом антибіотиків призводить до резистентності, точніше, препарат з часом стає все більш неефективним проти такого захворювання, і кожен раз мікрофлора кишечника вимагає більше місяців для регенерації, тому слід робити все можливе, щоб хвороба не з’явилася знову, попереджають медики.
Особливо це стосується сексуально активних представниць прекрасної статі, адже сечовипускальний канал близький до піхви, постійно піддається механічному впливу під час статевого акту. У групу ризику входять жінки, які приймають гормональні контрацептиви, адже є зв’язок зі слизовою оболонкою сечового міхура, яка стає сухішою, що полегшує заселення бактеріями. І, нарешті, дами в або після менопаузи повинні бути обережні, так як захисне ущільнення шкіри сечівника у зв’язку з віком може регресувати.
Експерти дали поради щодо профілактики циститу, серед яких дотримання особистої гігієни, в тому випадку, якщо сечовий міхур схильний до запальних процесів, рекомендується пити достатню кількість води. У цьому ж списку здоровий спосіб життя, який перш за все полягає у відмові від згубних звичок.