Весна вже перевалила за свій екватор, тому активно поводяться різноманітні комахи, котрі можуть нас кусати.
укус бджоли
Бджоли, оси та мурахи не агресивні і жалять виключно з метою самооборони. Людині, щоправда, від цього не легше. При укусі в організм потрапляє отрута, яка викликає алергію у вигляді пухлини, болю та почервоніння. Алергічна реакція на отруту дуже швидка і зазвичай займає не більше двадцяти хвилин.
Для лікування треба з обережністю і без поспіху витягнути жало і накласти на місце укусу вату, змочену перекисом водню, настоянкою календули або спиртовою настоянкою. Щоб позбутися набряку, прикладіть лід. Проти болю можна застосувати половинку сирої картоплі. Також варто прийняти антигістамінний препарат.
Якщо вас вжалили в обличчя або голову, варто викликати швидку допомогу, оскільки може виникнути задуха. До лікаря також необхідно звернутися, якщо набряк поширився по тілу, коли ви відчуваєте запаморочення, головний біль, нудоту і біль у грудях.
Кліщі можуть переносити такі небезпечні захворювання, як енцефаліт та бореліоз. Небезпека ще й у тому, що кліща важко помітити через його маленькі розміри та безболісний укус. Якщо ви виявили на своєму тілі кліща, зверніться до травматологічного відділення найближчої лікарні.
Якщо ж такої можливості немає, візьміть пінцет і обережними обертальними рухами витягніть кліща з тіла. У жодному разі не тисніть на кліща, інакше його інфіковані нутрощі потраплять у рану.
Якщо частина кліща залишилася під шкірою, протріть місце укусу спиртом і видаліть стороннє тіло за допомогою просмаженої на вогні голки. Потім обробіть краї рани та шкіру навколо неї йодом.
А вже після цього варто обов'язково показатися лікарю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини