Навколо цього питання завжди ходило багато спекуляцій.
ВІЛ
СНІД – головна проблема рубежу XX-XXI століть. Це смертельна хвороба, яка забрала життя багатьох людей: через стигматизацію, відсутність методів лікування, знання та необхідні ліки.
Основною причиною поширення ВІЛ серед населення є незахищені статеві контакти. Також захворювання може передаватися через контакт пошкодженої шкіри здорової людини з деякими біологічними рідинами хворої людини (тільки в насінній рідині та вагінальному секреті ВІЛ міститься в достатній для інфікування кількості) через слизові оболонки. Зараження може відбуватися через шприци та голки (якщо ними користувалися більше одного разу), через кров. ВІЛ може передаватися від матері до дитини під час вагітності, пологів або післяпологового періоду — через молоко (рідше, ніж внутрішньоутробно або під час проходження дитини по родових шляхах). Для профілактики передачі вірусу ВІЛ-позитивної вагітної рекомендується антиретровірусна терапія: завдяки цьому жінка має шанс народити здорову дитину.
Вірус не передається повітряно-краплинним шляхом, ним практично неможливо заразитися побутовим шляхом через укуси комах і через слину (тому цілуватися з ВІЛ-інфікованим можна). Вірус не найстійкіший і тому гине у зовнішньому середовищі. Йому не подобається контакт із сонячними променями, високими температурами, високою кислотністю, лужними та солоними середовищами. Але не варто недооцінювати його загрозу.