Трійця 2015 - ще один вихідний для українців. Оскільки 31 травня - це неділя, то в понеділок 1 червня ми відпочиватимемо. Які є прикмети на це святой? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Як і будь-яке інше православне свято, Трійця забороняє працювати, хіба що в хаті, і то лише за потребою. Приміром, дозволяється тільки готувати їжу на святковий стіл і годувати та поїти домашніх тварин і худобу (ну а як без цього бідним звіряткам?) А ось займатися прибиранням, рукоділлям, стригтися суворо заборонено. Оскільки в цей день земля - «іменинниця», то косити траву або орати поле не можна. Можна тільки прикрашати будинок травами та гілками, принесеними напередодні й освяченими в церкві. Причому рослини не можна прибирати всі три дні свята.
Суть Трійці така, щоб заборони ніхто не обходив. На цей випадок люди припасли цілий арсенал повір'їв. Наприклад, у тих, хто оре, худоба впаде. У тих, хто сіє, град поб'є посіви. У тих, хто пряде вовну, вівці заблукають. Той, хто на Трійцю будує огорожу і в'є мотузки, сам зігнеться в дугу.
Традиції на свято Трійці строго забороняють купатися в річці або озері - наші предки ще з дохристиянських часів вірили, що в цей час русалки намагаються потягти людину до себе на дно. Купатися можна навіть вдома. У минулому три святкові дні наші предки намагалися близько не підходити до води, навіть щоб просто вмитися.
Православна Трійця - заборона ходити в ліс, адже там на селян чатували мавки та лешиї, які заманювали вглиб і лоскотали до смерті. Але дівчата все одно бігали туди, щоб поворожити на судженого.
На Трійцю ніколи не гуляли весіль, а сватання, навпаки, заохочували - це вважалося доброю прикметою, спільне життя буде довгим і щасливим.