Жувальна гумка містить рослинні або синтетичні пластичні полімери, що робить її потенційним джерелом мікропластику. Науковці встановили, що кожен грам жувальної гумки вивільняє до 637 мікропластикових частинок. Причому 94% вивільняється протягом перших 8 хвилин жування, повідомив лікар-гастроентеролог Олег Швець і навів результати наукових досліджень.
Жувальна гумка
Науковці з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі провели пілотне дослідження, щоб вивчити виділення мікропластику під час жування. Вони розглядали десять видів жувальної гумки: по п'ять марок натуральної та синтетичної. Учасники жували їх протягом визначеного часу – від двох до 20 хвилин.
«Дослідники збирали зразки слини під час жування та аналізували їх за допомогою інфрачервоної спектроскопії з перетворенням Фур'є та методу кількісного визначення мікропластику за допомогою смартфону. Як йдеться в результатах, кожен грам жувальної гумки вивільняє до 637 мікропластикових частинок. Причому 94% вивільняється протягом перших 8 хвилин жування», – пише Олег Швець.
Синтетичні та натуральні жувальні гумки на рослинній основі виділяють однакову кількість мікропластику (P > 0,8). У слині виявили чотири основні пластичні полімери, найчастіше траплялися поліолефіни.
Автори дослідження зазначають: ці дані свідчать про те, що жування гумки спричиняє пряме потрапляння мікропластику в організм, що потенційно становить ризик для здоров'я.
Однак вони не ставили собі за мету лякати людей, каже Олег Швець. Науковці не знають, чи є мікропластик небезпечним для людини, оскільки відповідних випробувань не проводилося.
Втім, у повсякденному житті ми постійно стикаємося з пластиком, і дослідники прагнули отримати конкретні цифри щодо мікропластику та жувальної гумки. Олег Швець також нагадує, що жувальна гумка з цукрозамінником ксилітолом може посилювати симптоми таких розладів як синдром подразненого кишківника та здуття живота.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Зелені насадження можуть мати потужний вплив на кістки дітей