Застосування аспірину в дитячому віці може призвести до важких уражень головного мозку, а також печінки.
Про це заявив педіатр Євген Комаровський. Про ризики використання популярного препарату він розповів на своїй сторінці в Instagram.
"Виявилося, що зміни слизової оболонки шлунка та інші побічні ефекти ацетилсаліцилової кислоти (кровотечі, спазм бронхів) - це все квіточки. Про ягідки вперше заговорили в 1963 р, коли було описано дуже небезпечне захворювання, що виявляється важким ураженням головного мозку і печінки. Хвороба ця отримала назву синдром Рея ", - повідомив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи допомагає аспірин від склерозу?Серед факторів, які викликають хворобу, Комаровський назвав застосування ацетилсаліцилової кислоти.
"Небезпека синдрому Рея не порівняти з виразками, кровотечами і бронхоспазмами - навіть в найкращих реанімаційних відділеннях гине кожен другий хворий. Вірогідність захворювання максимальна в віці 4-12 років. Ймовірність розвитку синдрому Рея невелика. Але ризик є. І мова йде про те , що застосування ацетилсаліцилової кислоти на тлі вірусних інфекцій в дитячому віці може стати причиною смертельно небезпечної хвороби ", - зазначає лікар.
"Звідси висновок - однозначний і конкретний: у дітей у віці до 15 років використовувати в порядку самолікування ацетилсаліцилову кислоту як жарознижувальний засіб не можна", - підсумував він.