У журналі The Journal of Neuroscience опубліковано дослідження американських вчених, яке показало, яким чином ожиріння і цукровий діабет впливають на функції гіпокампа - дінки мозку, що відповідає за пам'ять і здатність до навчання.
Раніше було встановлено, що у людей, які страждають від ожиріння і цукрового діабету частіше зустрічаються когнітивні вікові порушення, пов'язані зі змінами в структурі гіпокампу. Як виявилося, це відбувається через зниження бар'єру між кров'ю і центральною нервовою системою, який покликаний не пропускати в мозок токсини, бактерії і інші сторонні предмети, здатні йому зашкодити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залежність від гаджетів підвищує ризик ожирінняВчені почали годувати молодих мишей жирною їжею. Через чотири місяці у них почали з'являтися ознаки розвивається діабету, а також знизилися інтелектуальні здібності. Виявилося, що з розвитком ожиріння бар'єр починає руйнуватись - через стінки капілярів в мозок з кровообігу починають проникати спочатку дрібні, а потім все більші молекули. В результаті починається пошкодження нейронів.
Рецептор Adora2a, розташований на поверхні ендотеліальних клітин капілярів мозку, в нормі підтримує бар'єр. Але через дисбаланс, пов'язаного з ожирінням і розвитком діабету, він спочатку стає постійно активним, а після запускається ціла серія порушень. Якщо у тварин блокували цей рецептор, то захисний бар'єр відновлював свої функції.