Американська колегія кардіологів провела масштабне опитування представників цієї медичної спеціальності, за підсумками якого вдалося встановити, що велика кількість кардіологів страждають від синдрому професійного вигорання. При цьому жінки-кардіологи стикаються з цією проблемою частіше, ніж чоловіки.
Професійне вигорання у кардіологів
Всього було опитано понад 2 тисячі осіб. Результати опитування показали, що 27% від всіх кардіологів США страждають від синдрому професійного вигорання. Ще 49,5 відсотка відчувають постійний стрес. Проаналізувавши результати, експерти прийшли до висновку, що найчастіше професійне вигорання трапляється у людей зі стажем роботи від 8 років до 21 року. А ось у практикантів і у кардіологів, які тільки що почали практику, відсоток людей з ознаками професійного вигорання нижчий.
Кардіологи з синдромом професійного вигорання вцілому гірше оцінюють свої професійні досягнення, незадоволені кар'єрним ростом і заробітною платою, а також рідко рекомендують молоді кардіологію як хорошу сферу діяльності.
Також експерти з'ясували, що саме призводить до професійного вигорання. Серед основних факторів були названі важкі умови праці, невірна розстановка пріоритетів, відсутність контролю за робочим навантаженням, дефіцит допоміжного персоналу, а також необхідність займатися документообігом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?