У людей, які курять, ризик смерті від серцево-судинних захворювань приблизно втричі вищий, ніж у людей, які ніколи не курили. При цьому, відзначають фахівці, не має значення, скільки сигарет викурюють на день.
Вчені з Австралійського національного університету (ANU) прийшли до висновку про те, що куріння підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, а також в три рази збільшує ймовірність померти через наслідки цих хвороб.
"Сьогодні в Австралії близько 2,7 млн курців і у них всіх ризик померти від серцево-судинних захворювань приблизно втричі вищий, ніж у людей, які ніколи не курили", - заявили автори проекту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ожиріня частіше провокує рак, ніж курінняВ ході дослідження аналізували вплив куріння на всі можливі види хвороб серця і судин - серцевого нападу, інсульту, розвитку серцевої недостатності, захворювань серцевого м'яза, проблем з ритмом. При цьому враховувалися дані чоловіків і жінок, сільських і міських жителів, а також представників різних верств суспільства. В результаті вчені переконалися, що куріння завдає нищівного удару по серцево-судинній системі організму.
"Ризик розвитку серцевого нападу, інсульту або серцевої недостатності у курців - вищий вдвічі. Вони в п'ять разів частіше стають пацієнтами флебологів через розвиток периферичних серцево-судинних захворювань і гангрени", - повідомили вчені.
Вони підкреслюють, що тільки повна відмова від куріння дійсно ефективно знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань і пов'язаної з ними смертності. Якщо хтось викурює до п'яти сигарет на день і вважає, що не дуже шкодить здоров'ю, він помиляється, додали експерти.