Вчені вважають, що сучасне гнучке спортивне взуття робить ймовірнішими переломи суглобів, ніж у наших далеких предків, що ходили босоніж.
Кросівки вже давно стали комфортної і повсякденному взуттям, вони зовсім не призначені тільки для занять спортом. Але ось тепер з'ясовується, що їх використання становить небезпеку для здоров'я, оскільки вони можуть викликати довготривалі пошкодження суглобів кісточок. Дослідники порівняли кістки сучасної людини з кістками наших далеких предків, які займалися полюванням і ще в Кам'яному віці. Виявилося, що в сучасний період наші кістки менш гнучкі в плані суглобів кісточок, ніж це було багато тисячоліть тому. А через це ми більш уразливі перед переломами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яке взуття не шкодить здоров'ю жінок?Причину цих еволюційних змін в кістках гомілок дослідники бачать якраз в сучасному спортивному взутті, а також в нестачі фізичних навантажень. Відзначимо, що структура кістки гомілок залежать від рівня фізичних навантажень і взуття, вони здатні змінюватися протягом життя. У доісторичних спільнотах і в більш сучасних племенах, також займаються полюванням, люди переважно ходять босоніж або використовують мінімум взуття навіть при пересуваннях на тривалі дистанції по пересіченій місцевості. У сучасних індустріальних суспільствах такого собі ніхто не дозволяє. Люди вже багато століть носять взуття для захисту ступень.
Дослідники з Університету Болоньї в Італії оцінили talus (таранную кістка) - центральну кістку між ступень і нижньою частиною ноги. Вони створили 3D-образи 142 добре збережених кісток гомілок від людей з різних періодів історії, включаючи доісторичних предків і наших сучасників. Це порівняння і показало, що кістки гомілок предків людини були значно коротші, ніж у людей, які живуть зараз. А це набагато скорочувало ризик переломів. Про це пише