Нове дослідження вчених Університету Пенсільванії показало, що гучне хропіння може викликатися зайвим жиром на язику. Вчені давно підозрювали, що втрата ваги допомагає в боротьбі з обструктивним апное уві сні, і ось тепер отримано припущення про те, яким саме чином це здійснюється. Виявляється, симптоми у жертв цього розладу пом'якшуються за рахунок зникнення жиру з найнесподіванішою частини тіла. А ця інформація може стати основою для розробки нових ефективних методів лікування апное, від якого страждають мільйони людей в різних країнах світу.
"Більшість клініцистів і навіть експертів в області лікування апное ніколи не звертали уваги на язику при лікуванні цього розладу, - розповідає доктор Річард Шваб (Richard Schwab), глава відділення сомнологи при Університеті Пенсільванії. - Зазвичай все фокусувалися на крупній шиї. Тепер ми знаємо, що жир на мові є фактором ризику, і симптоми апное уві сні покращуються, коли рівень цього жиру скорочується. Ми виявили унікальне терапевтичне напрямок, якого у нас раніше не було".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жертви хропіння частіше страждають від діабетуВ майбутньому ризик апное уві сні, так само як і його діагностика, можуть проводитися за рахунок вимірювання товщини мови. Нагадаємо, що в довгостроковій перспективі апное уві сні пов'язано з цілим рядом хронічних хвороб, включаючи підвищений артеріальний тиск, хвороби серця, діабет другого типу, інсульти і депресії. Результати дослідження публікує журнал American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine.