Будь-хто, хто живе в районі, де рух майже не зупиняється вночі, з часом починає страждати серцево-судинними захворюваннями.
Співробітники центру кардіології Університету медицини Майнц Інституту раку Данії та Швейцарського інституту тропічного і суспільної охорони здоров'я проаналізували велику кількість поточних результатів досліджень на дану тему. Вони прийшли до висновку, що шум вуличного руху вночі сприяє розвитку психічних захворювань. За словами фахівців, це пов'язано з тим, що в обстановці шуму організм людини позбавляється повноцінного відпочинку, сон стає занадто коротким або переривчастим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шум транспорту провокує інсульти"Неповноцінний сон, порушується нічним шумом, підвищує ризик серцево-судинних захворювань - він збільшує виділення гормонів стресу і робить судини більш жорсткими. Судинні порушення сприяє розвитку депресії і тривожних розладів", - розповіли автори роботи.
Вони виявили, що судини людей, які відчувають нічний шум, виявляються незмінно більш пошкодженими, незалежно від загального стану і віку. Це означає, що організм не може звикнути до нічного порушення спокою, резюмували медики.