Попит на промислові респіратори, призначені для захисту від аерозольних часток якихось фарб і інших хімікатів, досяг історичного максимуму. Сьогодні ці респіратори - абсолютний бестселер в інтернеті. Експерти Public Health England нагадують: респіратори не сертифіковані для захисту від вірусів, немає доказів їх ефективності в цьому питанні. Не варто гаряче сподіватися і на медичні маски, за відсутність яких на обличчі в публічних місцях в Китаї сьогодні можна потрапити в поліцію. Лікар Мана Мохаммед, експерт в галузі мікробіології з Університету Вестмінстера, вважає, що люди помилково розуміють механізм їх роботи.
Вважається, що за допомогою хірургічних масок лікарі захищають себе від кашлю пацієнтів, - каже доктор Мохаммед. - Але в реальності, як раз навпаки! Ці маски захищають пацієнтів від кашлю, нежиті і будь-яких частинок, що вилітають з рота медиків, як під час оглядів , так і при операціях. А носять їх лікарі, але не хворі. Адже імунітет хворих ослаблений, і зовні здорові медики можуть передати їм віруси, які для них самих не представляють небезпеки. Ось для чого потрібні медичні маски - для захисту відкритих ран пацієнтів від дихання медиків! З тієї ж причини лікарі ретельно миють руки. Абсолютно безглуздо за допомогою цих масок захищатися від вірусів здоровим людям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три домашні антивікові маски для шкіриЩільні респіраторні маски дають більше захисту. Вони діляться по класу FFP (фільтруючих частинок) на три рівні. Так, FFP3 забезпечує фільтрацію до 99% всіх частинок, включаючи віруси і коронавіруси. Правда, дихати через респіратори складніше, ніж через звичайні маски, пише The Daily Mail.