Масове тестування на коронавірус виявило цікавий факт, що майже половина інфікованих взагалі не відчувають будь-яких змін свого стану.
Чи можна все ж визначити, що зараження відбулося, щоб допомогти організму з ним боротися.
"Не дарма стан називається безсимптомни, тому що ніяких абсолютно ознак немає! А якщо є хоч якісь ознаки, це вже легкий перебіг інфекційного захворювання. Те, що ми називаємо безсимптомним, має наукову назву інаппарантная перебіг захворювання, тобто взагалі без будь-яких проявів", - відповідає імунолог Володимир Анатолійович Болібок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вітамін D лікує коронавірус?Він пояснив, що у такої людини, який не зазнає ніякого дискомфорту після зараження, інфекційний процес йде, імунна система спрацювала і виробляє захисні фактори: білки, антитіла. Просто захисні функції у нього досить сильні, і запальний процес був купейний в самому зародку.
До коронавірусної інфекції, як і будь-якої іншої, може спочатку існувати імунітет. В організмі є система, її функції як раз і спрямовані на те, щоб захищати від усіх чужинців вторгнень. Якщо цей неспецифічний імунітет на досить високому рівні, то людина не хворіє, навіть якщо контактує з незнайомою інфекцією.
Визначити, наскільки сильний імунітет досить просто. Варто всього лише згадати, скільки разів за сезон людина хворіє різними ГРВІ. Чим більше простудних захворювань з температурою, кашлем, нежиттю, тим слабший імунітет, який не здатний впоратися навіть з відомими інфекціями, не кажучи вже про новий для людства коронавірус.