Пандемія коронавірусу ще якийсь час не залишить у спокої людство. Поки у нас немає ефективних засобів лікування або вакцини, тому доводиться спиратися на методи профілактики.
До них належать часте миття рук, дотримання соціальної дистанції в півтора-два метри і носіння масок для обличчя. Дослідники стверджують, що якщо людина стійко кашляє, то маска для обличчя втрачає ефективність, а вірусні частинки спокійно пробираються назовні, де вони можуть заражати людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як носити маски людям з хворобами серця?Маски уповільнюють поширення коронавірусу, але їх фільтруюча ефективність різко знижується через постійне кашлю. Вчені Університету Нікосії на Кіпрі вважають, що маски зменшують виділення аерозольних часток з вірусом через повторюваних нападів кашлю.
Проте залишається незрощумілим, які саме краплі представляють найбільшу загрозу в плані зараження - великі чи дрібні. Для отримання відповіді на це питання вчені використовували комп'ютерну модель, простежити за рухом дрібних часток.
Вона показала, що маски скорочують передачу вірусу повітряно-крапельним шляхом, але їх ефективність знижується через неодноразове кашлю, який проявляється у хворої людини.
Навіть якщо заражений носить маску, деякі краплі можуть долати дистанцію в один метр при помірному кашель. Без маски ця відстань збільшується в два рази, так що маски все одно допомагають.
Вони також скорочують кількість аерозольних часток, що проникають з-під маски повітря, але не на 100%.