Носіння медичних масок різко скорочує ризик зараження коронавірусом, як встановили вчені з Каліфорнійського університету в Девісі. Якщо людина закриває ніс і рот спеціальною тканиною, то ймовірність попадання в організм COVID-19 повітряно-крапельним шляхом зменшується на 65%. Раніше вчені припускали, що маски потрібно носити тільки хворим, адже в цьому випадку вони не заразять оточуючих. А оскільки захворювання часто протікає без симптомів, то використовувати маски потрібно взагалі всім підряд.
І ось тепер суворе наукове дослідження показує, що носіння медичних масок корисно не тільки зараженим, а й здоровим людям. Якщо у вас на обличчі маска, ймовірність проникнення дрібних крапель з вірусом в організм зменшується значно. Якщо ж ви ще й дотримуєтеся правил соціального дистанціювання, тобто перебуваєте на відстані не менше півтора метрів від оточуючих, то ризик зараження взагалі скорочується на 90%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Солона вода для боротьби з коронавірусомІснують два основні методи поширення коронавірусу. Перший - повітряно-крапельний, другий - за рахунок аерозольних часток. При повітряно-крапельному методі люди заражаються від інфікованих, які кашляють і чхають. У повітря виділяються краплі розміром в одну третину товщини людської волосини, але видимі оку людини. А ось аерозольні частинки виділяються в атмосферу при диханні і розмові, і по діаметру це одна сота за людську волосину, так що побачити їх можна. Це більш небезпечний спосіб зараження, але від нього можна захиститися, якщо уникати великих скупчень людей, носити медичні маски і ретельно мити руки,