Вейпінг пов'язаний з порушеннями когнітивних здібностей.
Електронні сигарети
Це підтверджують два дослідження, проведені вченими з Рочестерського університету.
У першому дослідженні, яке опубліковане в Tobacco Induced Diseases, вчені виявили зв'язок між скаргами на погіршення когнітивних здібностей і вейпінгом серед підлітків. Автори цієї наукової роботи проаналізували дані більше 18 тисяч осіб.
Учасники дослідження, які вейпили або курили звичайні сигарети, частіше повідомляли про труднощі з концентрацією уваги, згадуванням і прийняттям рішень. Чим раніше людина починала курити або вейпити, тим більш істотним був зв'язок. Найчастіше про неї повідомляли ті, хто почав у віці від 8 до 13 років.
Друге дослідження, опубліковане в PLoS ONE, було засновано на даних щорічних телефонних опитувань програми «Система спостереження за поведінковими чинниками ризику». Учасників запитували, чи є у них "серйозні труднощі з концентрацією уваги, згадування або прийняттям рішень".
В опитуваннях брали участь понад 800 тисяч дорослих людей. Аналіз їх даних виявив зв'язок між вейпінгом і скаргами на погіршення когнітивних функцій. Курці і вейпери повідомляли про приблизно однаковому погіршенні когнітивних функцій у порівнянні з некурящими.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою