Провітрювати декілька разів протягом дня. За словами професора Фідлера, люди часто не помічають, що їхня кімната потребує провітрювання. Тільки увійшовши в неї з вулиці, вони можуть відчути погане повітря на контрасті.
Експерт радить "оновлювати" повітря в приміщенні, провітрюючи його три рази на день.
Вологість і температура. Тим, хто хоче домогтися здорового клімату в приміщенні, слід звертати увагу не тільки на концентрацію вуглекислого газу, але також на вологість і температуру, підкреслює вчений. Занадто сухе повітря може викликати пересихання слизових оболонок, через що організму стає важче видаляти вдихувані частинки пилу, бактерії та віруси. Патогени, в свою чергу, легше проникають в нього.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рослини, які допоможуть очистити повітряМиска з водою біля обігрівача або кімнатні рослини допомагають боротися з сухим повітрям. Але також експерт радить враховувати наступне: вологість не повинна бути занадто високою. Якщо повітря в приміщенні занадто вологий і конденсується на холодних стінах, підвищується ризик розвитку цвілі, і потрапляння її суперечка в повітряне середовище квартири або будинку може стати справжньою проблемою, особливо для алергіків, астматиків або людей з іншими захворюваннями легенів.
В ідеалі відносна вологість в приміщенні повинна становити від 40 до 60 відсотків.
Відчиняти вікна замість нахилу. Як правило, цвіль утворюється на поверхнях, на яких конденсується кімнатна волога.
"Ось чому так важливо провітрювати кімнату після приготування їжі або сушіння білизни. Якщо ви один раз широко відкрийте вікно, волога буде виводитися назовні швидше", - підкреслив Клаус Фідлер.