Українські джерела
Розвиток медицини у кожній окремо взятій країні може істотно відрізнятися від загальносвітових тенденцій – і це нормально. По-перше, є низка питань, які є актуальними суто територіально або галузево. По-друге, деякі дослідження та методики роботи були розроблені лише у конкретній країні та для її медичних працівників. Свої особливості є і в української медицини, тож не дивно, що важливо знайти ресурси, де можна знайти актуальну інформацію саме про новини медицини України. До них варто додати, передовсім, сайт Міністерства охорони здоров’я України. Саме тут можна знайти важливі відомості про новинки, державні програми, дослідження, важливу статистику тощо.
Інше авторитетне джерело новин та актуальної інформації у лікарській сфері – це Національна академія медичних наук України. Її сайт має чимало відгалужень, наприклад, тут можна дізнатися про Раду молодих вчених. Окремо є сегмент новинних статей. Також є розділ для фахівців, окремий розділ про пілотні проекти та різні реформаторські ініціативи.
Ще свій розділ новин є у Національної служби охорони здоров’я України. Це її єдиний інтернет-портал, який використовується органами виконавчої влади. Новини, які пов’язані з медициною і викладені в цьому сайті, можна вважати досить актуальними.
Міжнародні новинні ресурси, пов’язані з медициною
Головні новини медицини все ж публікуються на міжнародних порталах та онлайн-журналах. Мова публікації – англійська, і нею можна знайти інформацію про дослідження у різних куточках світу, в тому числі звіти щодо новинок лікування у не англомовних країнах. До таких авторитетних і надійних сайтів належать:
- UpToDate. Це сайт, де можна дізнатися про актуальні дослідження, нові методи розробки у схемах лікування, новини медичної галузі загалом. Надійність, доступність викладення та перевіреність інформації є головними перевагами ресурсу.
- DailyRounds – водночас і новинний ресурс, і соціальна мережа. Тут публікуються новини, що стосуються медицини, але водночас є розділи, присвячені обміну досвідом, безпосередньому спілкуванню між лікарями та консультаціям щодо рідкісних випадків.
Міністерство охорони здоров’я України визначає всі ці ресурси як надійні джерела медичної інформації.