Користь речовини для організму
З віком організм перестає виробляти достатню кількість речовини. Тому літні люди так часто скаржаться на болі в суглобах, а надмірне навантаження на кістки або падіння може викликати перелом.
У чому користь колагену для суглобів:
1. Сприяє зміцненню кісток.
2. Прискорює відновлення кісток після травм, переломів.
3. Робить суглоби і кістки більш рухливими.
4. Полегшує перебіг запального процесу та біль в суглобах.
5. Знижує ризик тріщин і переломів при сильних навантаженнях.
У захисті суглобів і кісток допоможе хондропротектор, який поповнить запас колагену та знизить ризик отримання пошкоджень.
Який колаген краще для суглобів
Найбільш підходящим для підтримки здоров'я кісткової та хрящової тканини вважається неденатурований колаген II типу (UC-II). Це його сира форма, найменш змінена. Потрапляючи в організм, речовина розпадається на амінокислоти. При цьому UC-II містить імуномодулятори, які знижують вироблення «поганих» ферментів. Саме вони сприяють руйнуванню в організмі колагену II типу.
UC-II отримують з курячої хрящової сироватки. Це запатентований тип колагену, він працює разом з імунною системою та сприяє підтримці здоров'я суглобів, полегшує дискомфорт, налагоджує їх гнучкість. Саме такий тип міститься в хондропротекторі «Меркана».
Також речовина може бути представлена в інших формах:
1. У формі желатину – зруйнований неповністю.
2. У формі гідролізату колагену – зруйнований за допомогою ферментів, представлений у вигляді фрагментів амінокислот.
Якого типу колаген краще для суглобів, допоможе визначити ваш лікар.
Приймати натщесерце або під час їжі?
Розберемося, як приймати колаген для суглобів. Після потрапляння речовини в організм, системи починають витрачати її. Тому від швидкості всмоктування і витрачених ресурсів організму залежить ефективність.
При прийомі колагену разом з білковою їжею, білки цієї самої їжі можуть конкурувати з амінокислотами колагену за всмоктування. Тому краще приймати речовину натщесерце ввечері, перед сном. Тоді колаген буде спокійно всмоктуватися, без конкуренції з їжею.
При цьому важливо пам'ятати, що хондропротектори – це допоміжний засіб для захисту суглобів. І призначати його повинен лікар залежно від проблем пацієнта. Термін прийому також індивідуальний, в середньому становить 2-6 місяців. Піклуйтесь про своє здоров'я, щоб і в 50, і в 60 років відчувати радість руху без болю.