Багатьох досі хвилює питання, як оформляється декларація і як вибрати для себе сімейного лікаря. Адже без укладеного договору з лікарем можна зіткнутися з проблемами та обмеженнями у медичному обслуговуванні. Наприклад, декларація дозволяє пацієнту безкоштовно консультуватися з лікарем, отримувати направлення до вузьких спеціалістів та електронні рецепти на “Доступні ліки”, проходити ПЛР-тестування, вакцинуватися, здавати деякі види аналізів та оформляти сертифікат вакцинації COVID-19 (за результатами щеплення).
Тонкощі підписання декларація з сімейним лікарем
Укладання договору з сімейним лікарем дає вам гарантію того, що якщо ви захворієте, вам одразу ж нададуть медичні послуги, більшість з яких, буде безкоштовними.
Щоб укласти договір з лікарем, потрібно:
обрати лікаря та клініку. Якщо раніше кожна людина була прив'язана до певної поліклініки за місцем прописки, то сьогодні можна вибирати фахівця в будь-якій поліклініці, яка знаходиться біля вашого будинку чи будинку ваших батьків, роботи, чи навіть в іншому місті. Головне, щоб клініка підписала договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Цікаво, що деякі приватні медичні центри теж надають своїм пацієнтам можливість обслуговуватись безкоштовно у межах декларації з лікарем.
підписати декларацію. Зараз вже не обов’язково приходити до клініки. Ви можете скористатися послугою укладання декларації онлайн. До того ж декларація робиться безстроковою - не потрібно кожен рік її подовжувати. Поряд з собою потрібно мати паспорт і ідентифікаційний номер, а також телефон. Якщо ж ви укладаєте договір з педіатром, додатково до цього візьміть свідоцтво про народження дитини;
лікар або реєстратор роздрукує декларацію в двох примірниках, які вам і потрібно буде підписати. Один друкований примірник документу залишається в клініці, а інший має бути у вас. Не зайвим буде тримати електронний варіант документу в своєму телефоні. У випадку, якщо ваші дані не знаходитимуть в медичній інформаційній системі, ви швидко зможете пред’явити документ.
Після укладання декларації вам обов'язково нададуть контактний номер телефону чи запропонують інший канал зв’язку, за яким ви зможете комунікувати із лікарем з будь-яких питань, що стосуються вашого здоров'я. Сімейний лікар зможе вам виписувати рецепти на ліки, в тому числі і ті, що беруть участь в програмі “Доступні ліки”, за які платить держава. Ваш сімейний лікар за необхідності відкриє лікарняний лист чи видасть довідки, наприклад, в басейн чи до дитячого садочка та і ін. А ще саме сімейний лікар може розвіяти сумніви щодо щеплення, наявності протипоказань та вибору найкращих вакцин.
Сімейний лікар буде спостерігати за станом ваших хронічних захворювань та вашого здоров'я, консультувати щодо здорового способу життя, давати направлення на аналізи та обстеження, проводити профілактику. Декларація дозволяє безкоштовно зробити ряд обстежень за направленням вашого лікаря, як аналіз крові на різні патології, ЕКГ, швидкі тести на різні інфекції.
Змінити лікаря теж дуже просто. Вам достатньо укласти договір з іншим лікарем. Попередня декларація автоматично анулюється.