Низький рівень вакцинації у східноєвропейських країнах призвів до різкого стрибка показників надмірної смертності. Експерти пояснюють це підвищеною летальністю нещеплених громадян від коронавірусу.
Смертність від коронавірусу у Східній Європі
Експерти стверджують, що причиною цього є низький рівень вакцинації. Найбільші цифри за надмірною смертністю відзначаються на території таких держав, як Польща, Болгарія та Чехія. Зазначимо, що надмірна смертність може відбуватися з будь-яких причин.
На першому етапі пандемії головними її жертвами були такі західноєвропейські держави, як Велика Британія, Іспанія та Італія. Але потім криза плавно перемістилася на Схід і вдарила по інших країнах. Нещодавно аналіз британського Офісу національної статистики показав, що практично у будь-якому куточку Європи відзначається помітне перевищення показників надмірної смертності. Єдиним винятком можна назвати скандинавські країни, які змогли стримати зростання захворюваності та смертності. Щоправда, до них не належать Швеція, яка відмовилася від карантинів.
За період пандемії у Великій Британії померло на 120 000 осіб більше, ніж зазвичай. Помітний стрибок смертності від причин, не пов'язаних із коронавірусом, відбувався в будинках, а не в лікарнях. Люди просто боялися звертатися до медичних закладів та вмирали вдома. Тепер від надмірної смертності страждають східноєвропейські країни. Найвищий показник у червні цього року був у Польщі – там померло на 23% більше, ніж зазвичай. У Болгарії на 21%, у Чехії – на 20%, у Словаччині – на 17%, у Румунії – на 14%, а у Словенії та Угорщині – на 10%. Для порівняння, в Англії цифра склала на той час 7%, в Іспанії – 6,5%, а в Шотландії – 5%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу