Понад 1,2 млн людей стали жертвами антибіотикорезистентних бактерій у 2019 році. Це більше, ніж померло від ВІЛ чи малярії.
Дослідники з Університету Вашингтона підрахували, що антибіотикорезистентність бактерій спровокувала смерть понад 1,2 млн осіб у 2019 році. Проведено найважливіше дослідження з цього питання, яке показує, що після коронавірусу нам слід серйозно зайнятися збереженням дієвості антибіотиків. Безконтрольне їх використання в багатьох країнах світу,призводить до того, що бактерії знаходять до них резистентність і вбивають людей. Навіть найпотужніші ліки іноді не можуть вилікувати жертв туберкульозу, грибків та деяких інших хвороб. Повідомляється про невиліковні випадки гонореї.
Коли коронавірус буде взято під контроль, людство знову згадає про те, що ці супербактерії є значнішими вбивцями, ніж СНІД або малярія, які у 2019 році забрали життя, відповідно, 860 та 640 тисяч людей. Для порівняння, коронавірус у 2021 році вбив 3,5 млн людей. Однак якщо вважати не прямий, а непрямий вплив на здоров'я людини, то в 2019 році супербактерії забрали життя ще 5 млн людей.
Автори дослідження вважають, що поки не буде вжито екстрених заходів, кількість жертв цих супербактерій тільки зростатиме. Резистентні до антибіотиків мікроорганізми поступово еволюціонують для того, щоб уникати впливу ліків. Найчастіше причиною цього є надмірне використання антибіотиків. Наприклад, люди, які страждають від грипу, самостійно намагаються лікувати його антибіотиками, хоча грип викликається вірусами і не має жодного відношення до бактерій. Вільний доступ до антибіотиків - найнебезпечніша загроза, і вчені не завжди встигають випускати нові покоління цих ліків.