Коли ми не висипаємося, ми погано почуваємося — збиваються так звані циркадні ритми. Те саме відбувається при зміні часових поясів.
Найбільш несприятливо для людини, коли зміна часу йде проти годинникової стрілки. Тому умовна "подорож на схід" завжди викликає більші складнощі, ніж на захід, оскільки перенесення сну йде на більш ранній час.
Якщо переліт зі зміною часових поясів неминучий, починайте заздалегідь тренувати свій організм - спеціально зрушуйте свій режим сну та неспання, адаптуючи його до того, що має подорожувати.
Візьміть із собою маску для сну та беруші. Вони допоможуть заснути і зроблять якість сну кращою.
У малих дозах, проконсультувавшись із лікарем, можна приймати мелатонін.
У нових умовах постарайтеся забезпечити доступ до яскравого денного світла, особливо вранці, після пробудження – цей прийом допоможе швидше прокинутися.
Якщо перельоти, зміна часових поясів і як наслідок порушення циркадних ритмів відбуваються нечасто, організм сам зможе впоратися і повернутися до звичних налаштувань.
Якщо ж ви регулярно порушуєте режим сну та відпочинку, наприклад, працюєте в нічні зміни або вахтовим методом без регулярних вихідних, будьте готові до того, що згодом такий режим життя призведе до проблемам зі здоров'ям.
Люди, які працюють подобово або в нічні зміни, частіше страждають від серцево-судинної, нервової системи, а також від збоїв гормонального фону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 ознак того, що дитина стане успішною, попри погані оцінки в школі
Як назвати дитину згідно з її знаком зодіаку, щоб дитина була щасливою?