Вгамувати спрагу дощовою водою не вийде, адже вона може містити небезпечні речовини.
Небезпека вживання дощової води
Добре відомо, що з переважної більшості водойм, що є на нашій планеті, брати воду для пиття без специфічної обробки та використання фільтрів не можна. Але що щодо дощової води, яка начебто падає з неба і жодним чином не повинна містити багато небезпечних хімічних речовин? Вчені з Університету Стокгольма встановили, що у всіх регіонах нашої планети дощова вода небезпечна для пиття, оскільки містить підвищений рівень поліфторалкильних субстанцій (PFAS), що перевищує граничні параметри, визначені Всесвітньою організацією охорони здоров'я.
Ці так звані "вічні хімікати", що отримали таку назву через дуже тривалий період напіврозпаду, спочатку містилися у виробах для пакування, шампунях та косметиці, але потім поширилися буквально всюди, включаючи воду та повітря. Саме тому на Землі просто не залишилося місць, де можна було зустріти дощ, краплі якого не містили б цих токсичних матеріалів. Навіть в Антарктиці та у віддалених районах Тибету рівень PFAS у дощовій воді перевищує гранично допустимі показники.
При цьому у двох регіонах США автори дослідження виявили показники PFAS у дощовій воді, які у 14 (!) разів перевищували гранично допустимі. Останнім часом влада багатьох країн різко знизила застосування цих хімікатів у побутових виробах та продуктах харчування після того, як було встановлено, що вони можуть негативно впливати на імунну реакцію дітей на вакцини. Після потрапляння до нашого організму PFAS починають там накопичуватися. А це може спричинити деякі пухлини, збільшити ризик ожиріння, підвищити показники холестерину чи спровокувати безпліддя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен