Перейти на новий часовий пояс не завжди легко. Такий перехід призводить до порушення внутрішнього біологічного годинника, на відновлення і синхронізацію якого може знадобитися кілька днів.
Зміна часових поясів
Раніше проведені дослідження показали, що зміни часових поясів не проходять безслідно для здоров’я. Вони викликають проблеми травлення, серцево-судинні захворювання та навіть передчасне старіння.
Вчені Північно-Західного університету та Інституту Санта-Фе (США) виявили новий метод, який дозволяє мінімізувати наслідки зміни часових поясів та прискорити їх відновлення.
Щоб дізнатися більше про ці взаємодії, команда дослідників побудувала математичну модель, яка імітувала деяку складність мережі внутрішніх годинників.
У моделі використовувалися два ряди осциляторів: ті, що контролюється їжею, і ті, що управляються світлом. Використовуючи цю модель, вчені виявили, що певні фактори, такі як нижча світлочутливість та слабкі сигнали між окремими осциляторами, роблять перерви між цими системами екстремальними. Вони також знайшли спосіб краще синхронізувати групи осциляторів після того, як вони були перервані.
"Ситний сніданок у новому часовому поясі може допомогти подолати зміну часових поясів. Не рекомендується постійно змінювати час їди або їсти ввечері, оскільки це може призвести до зміщення внутрішніх годинників", — попереджають вчені, цитує портал Green Me.
Автори сподіваються дослідити, які фактори підвищують стійкість внутрішніх годинників, щоб розробити ефективні методи, які можуть запобігти зміні часових поясів та зберегти добові системи здоровими до старості.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою