Щороку, 20 жовтня в Україні відзначають Всеукраїнський день боротьби із захворюваннями на рак молочної залози. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Огляд молочних залоз рекомендується проводити щомісяця
Захворюваність на РМЗ серед жінок світу за останні 25 років зросла в 30 разів. Майже 10 років тому ця хвороба вийшла на перше місце серед всіх онкологічних «жіночих» захворювань і з тих пір утримує сумне лідерство. І щороку у 1,3 млн жінок нашої планети діагностується РМЗ. У цілому рівень захворюваності на рак молочної залози за останні два десятиліття зріс на 30%.
Однак, завдяки поліпшенню діагностики і методів лікування, смертність не збільшується, оскільки на початковій стадії РМЗ виліковується майже повністю. Захворіти раком молочної залози може будь-яка жінка.
Факторами ризику є: вік старше 40 років, спадкова схильність, пізня менопауза, ранній початок місячних (до 12 років), пізні перші пологи (у віці понад 30 років) або їх відсутність, переривання вагітності, фіброзно-кістозна мастопатія, ожиріння, куріння. До цього переліку можна додати також погану екологію, гормональні порушення, неправильне харчування, алкоголізм.
РМЗ виявляють дуже часто на пізніх стадіях, коли врятувати жінку важко, а то й взагалі неможливо. Рак молочної залози діагностується в запущених стадіях у 22% хворих мешканок України.
Основними методами, які дозволяють своєчасно виявити це захворювання, є: • регулярне самообстеження молочних залоз; • обстеження у мамолога-онколога один раз на рік; • УЗД молочних залоз жінкам віком до 40 років - 1 раз на 2 роки, після 50 років - щорічно.
З метою раннього діагностування РМЗ кожна жінка повинна володіти технікою самостійного обстеження молочних залоз. Огляд молочних залоз рекомендується проводити щомісяця на 8-12 день менструального циклу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою