Мільйони пацієнтів, які ведуть боротьбу з найбільш поширеною причиною сліпоти, скоро можуть позбутися дуже болючих і неприємних уколів в око. Вчені з Університету Бірмінгема на один крок ближче підійшли до розробки революційних очних крапель проти вікової макулодистрофії. Клінічні тести показали, що ця методика спрацювала на лабораторних щурах, і тепер її необхідно перевірити на інших ссавцях. Макулодистрофію зазвичай лікують за рахунок уколів в очі, що не дуже комфортно сприймаються пацієнтами. Вони викликають біль, можуть призводити до розривів і інфекцій.
Британські вчені розробили новий метод доставки тих же ліків за допомогою очних крапель, а не голок. Ці краплі містять субстанції, здатні проникати через клітини очі для безболісного впровадження ліки. Дослідження показали, що очні краплі мають такий же терапевтичний ефект, як і засоби для уколів. Однак, необхідно підтвердити їхню ефективність на людях, що і буде зроблено найближчим часом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вроджена сліпота - не вирокВікова макулодистрофія - це розлад очей, який поступово призводить до втрати центрального зору. При цій хворобі центральний зір людини стає все менш чітким, вона втрачає здатність читати і розпізнавати обличчя людей. Розлади пов'язані з тим, що частина ока, що відповідає за центральний зір і носить назву макули, перестає нормально функціонувати. Вважається, що хвороба викликається старінням, курінням і генетикою.