Уникайте факторів ризикуКуріння, високий кров'яний тиск і діабет впливають на здоров'я очей. Це в першу чергу пошкоджує дрібні судини, які проходять через очі і постачають сітківку.
Проводити багато часу на свіжому повітріПроводячи час на відкритому повітрі, дозволяючи вашому погляду відійти вдалину, тренує очні м'язи.
"Більше денного світла може запобігти короткозорість», - каже офтальмолог Френк Шеффель. Намагайтеся годинами не дивитися на екрани в режимі великого плану. У довгостроковій перспективі це напружує м'язи, висушує рогівку ".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому білки очей жовтіють?Одягти сонцезахисні окуляриДля очей хороший денне світло, але не яскраве сонце. В результаті зорові клітини можуть бути втрачені за короткий час, а лінза і сітківка пошкоджені. Сонцезахисні окуляри зі 100-відсотковою захистом від ультрафіолету можуть запобігти довгострокове пошкодження.
Їжте продукти багаті вітамінамиОчі отримують користь від багатої на вітаміни дієти: вітамін А з моркви або гарбуза особливо корисний. Фітохімічний лютеїн із зелених листових овочів, надає антиоксидантний вплив на сітківці. Це зміцнює макулу, точку гострого зору.
Тренуйте очі або хоча б розслабтесяРелаксація для очей особливо важлива в повсякденному житті. У цьому вам допоможуть поради з тренувальних програм для очей, такі як «пальмірованіе»: закрийте очі і покладіть на них долоні, зачекайте дві хвилини. Відпочинок в темряві подібний міні-сну для ваших очей, де ви можете розслабитися від стресу ваших очей.
Інші вправи включають: переміщення очей кілька разів за закритими століттями у всіх напрямках, "акомодація", тобто почергове фіксування близьких і віддалених точок або просто навмисне миготіння кілька разів.