Загальний вміст амін окислот - 50 г, загальний азот -8,46 г;
Na+ 30ммоль/л, K+ 25 ммоль/л,Cl- 55 ммоль/л;
допоміжні речовини: натрію едетат, L-яблучна кислота, вода для ін’єкцій.
Форма випуску. Розчин для інфузій.
Фармакотерапевтична група. Засоби для парентерального харчування.
Код АТС B05B A10.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Розчин має збалансований склад амін окислот, містить незамінні та замінні амін окислоти, вітаміни, мікроелементи. 500 мл розчину забезпечують приблизно 1/2 добової потреби людини у вітамінах В2, В5, В6 і РР.
Фармакокінетика. Компоненти розчину швидко розподіляються утканинах організму, метаболізуються в основному печінкою та виводяться з сечею. Піридоксин, рибофлавін, нікотинамід проникають крізь плаценту та виділяються змолоком матері.
Показання для застосування. Профілактика і лікування білкової недостатності різного генезу (непрохідність стравоходу, порушення всмоктування з кишечнику, тяжкі інтоксикації, операції на стравоході, шлунку, опікова хвороба, променева хвороба, в’яло- гранулюючі рани).
Спосіб застосування та дози. Вводять внутрішньо венно краплинно дорослим 500 - 1000 мл на добу, зі швидкістю 20 - 40 крапель за хвилину. Для повноцінної утилізації амін окислот розчин треба вводити протягом 14 - 17 годин, в окремих випадках - протягом 24
годин, із розрахунку 0,15 г сорбіту/кг маситіла на годину. Максимальна доза сорбіту на добу - 3 г на 1 кг маси тіла, зперервою на 2 години після введення ½ дози.
Оскільки існують великі індивідуальні відмінності в необхідності введення окремих складових парентерального харчування, наведені вище дози є орієнтовними і визначаються для кожного хворого індивідуально.
Побічна дія. В окремих випадках можливі нудота, блювання, пропасниця, пітливість, тахікардія, біль в епігастрії, кропив’ниця, гіпотензія.
Як правило, всі симптоми швидко зникають при зменшенні швидкості інфузії або тимчасовому припиненні введення розчину.
Аргінін може спричинити зниження рівня фосфору та підвищення рівня калію. Ці зміни частіше виявляються у хворих на цукровий діабет.
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Порушення обміну білків, шок, тяжка ниркова та печінкова недостатність, гіпоксемія, гостра кровотеча, хронічна серцева недостатність у стадії декомпенсації, значні зміни осмолярності крові.
Передозування. Передозування сорбіту, що входить до складу препарату, може призвести до тимчасового зниження рівня АТФ, сукупнихнуклеотидів та органічних фосфатів.
У хворих з печінковою недостатністю надмірне введення розчину для інфузій може призвести до розвитку печінковоїенцефалопатії.
Особливості застосування. Розчин має осмолярну активність, тому необхідно щоденно контролю вати осмолярність плазми, а також загальний вміст азоту у сечі. Щоб уникнути побічних реакцій, препарат потрібно вводити повільно, відповідно до інструкції.
У перші 2 доби після травми парентеральне харчування має бути мінімальним через глибокі зміни метаболізму жирів, білків і вуглеводів у хворих і нездатність засвоювати поживні речовини, які вводятьсявнутрішньо венно. При тяжких травмах слід зменшити кількість вуглеводів вінфузіях через небезпеку гіперглікемії.
Досвід застосування препарату у дітей відсутній.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. До розчину амін окислот не слід додавати інші лікарські засоби.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від 15 до 25 °С у захищеному від світла місці. Термін придатності - 3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.