Якщо ви думали, що кальян курити безпечніше, тоді потрібно вас розчарувати.
куріння кальяну
Майже на батьківщині кальяну, в Лівані, місцеві вчені провели дослідження якостей кальянного диму. З'ясувалося, що рівень чадного газу в крові після куріння кальяну у людини вищий, ніж після викуреної сигарети. Зокрема, молекул СО, які вже прикріпилися до червоних кров'яних тільців замість кисню та заблокували передачу до клітин — утричі більше.
І не дивно – один сеанс куріння кальяну триває в середньому 30-60 хвилин і постачає в організм у 48 разів більше диму, ніж куріння сигарет за той самий період. Адже кальянний тютюн горить за меншої температури, ніж сигаретний. Тому його доводиться посилено втягувати, вдихаючи набагато глибше, ніж зазвичай, щоб не дати згаснути куткам.
Фахівці підрахували, що за півгодини куріння кальяну людина може «скурити» еквівалент пачки цигарок. Шляхом нескладних підрахунків можна зрозуміти, що стільки ж справжніх цигарок за цей час не в змозі викурити навіть злісний курець. При цьому кальянний дим потрапляє в легені набагато далі, ніж тютюновий, досягаючи навіть найвіддаленіших і найдрібніших бронхів.
Вчені вважають, що цей процес підвищує ризик розвитку раку легенів. Фільтрація через рідину, звичайно, затримує деякі токсини та смоли, але кальянний дим містить не менше нікотину, ніж тютюновий. Ліванські вчені виявили однаковий рівень нікотину в організмах любителів і кальяну, і сигарет.
Тому краще двічі подумати, перш ніж курити кальян.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Дитина ходить на пальчиках: що робити?
Психолог розповів, як боротися з дитячими страхами
Іспанський алкогольний глінтвейн на червоному сухому вині
Глінтвейн на червоному сухому вині з яблучним соком