Варто уважно стежити за цими плямками, а особливо - за їхніми змінами.
родимка
Вроджені або набуті родимки можуть стати причиною серйозного занепокоєння і приводом для звернення до медичної клініки. Йдеться про невуси – родимки, у «серці» яких лежить скупчення клітин-меланоцитів, відповідальних за продукування природного пігменту меланіну. Вони можуть утворюватися на будь-якій ділянці шкіри, спочатку маючи різні відтінки та форму – від тілесно-рожевого до синьо-чорного.
Лікування онкології, особливо занедбаної, куди складніше, ніж її профілактика. Щоб стежити за якісним станом ваших родимок, скористайтеся лікарською системою, яка поєднала п'ять тривожних ознак можливого «переродження» родимок:
1. Асиметрія. Візуальна несиметричність, нерівномірність родимки може свідчити на користь початку малігнізації.
2. Якість краю. Небезпеку становлять родимки з нерівними, зубчастими, фестончастими контурами.
3. Забарвлення. У нормі колір невуса постійний і не змінюється. Якщо ж він потемнів, ставши сірим або чорним, слід звернутися до фахівця.
4. Розмір. Між збільшенням розміру родимки та її злоякісністю є прямий зв'язок. Верхня межа норми – діаметр 0,6 см. Також небезпеку становить різке збільшення обсягу невуса.
5. Динаміка змін. Лущення, свербіж, розтріскування, кровоточивість, зміна шкірної текстури, ріст, що раптово почався - все це більш ніж тривожні симптоми.
Якщо ви помітили їх, тоді негайно зверніться до лікаря!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою