Важкий карієс може бути пов'язаний з залізодефіцитною анемією.
Лікування карієсу
Невідомо, чи є зв'язок корелятивним або причинним, хоча обидва стани пов'язані з поганим харчуванням і частіше зустрічаються у людей, які живуть у бідних умовах і з супутніми захворюваннями.
Тепер дослідження Університету Пенсільванії у співпраці з Університетом Індіани показує, що схвалена раніше терапія залізодефіцитної анемії також може лікувати, запобігати та навіть діагностувати руйнування зубів. Терапевтичний засіб, комбінація розчину, що містить наночастинки оксиду заліза та перекису водню, застосовували для справжньої зубної емалі, подібноїдо зубного протезу, який носили учасники дослідження.
Дослідження, опубліковане в журналі Nano Letters, показало, що застосування ферумокситолу двічі на день, що активує перекис водню значно знижує утворення шкідливого зубного нальоту і цілеспрямовано впливає на бактерії, які значною мірою відповідальні за карієс.
"Ми виявили, що цей підхід є ефективним", - розповідає Хюн Мішель Ку, професор Школи стоматологічної медицини Пенсільванського університету. Він руйнує біоплівки, особливо утворені Streptococcus mutans, які викликають карієс, а також знижує ступінь руйнування емалі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу