Зуб мудрості - восьмий зуб в зубному ряду, який ще називають "третім моляром". "Вісімки" можуть прорізатися у людей віком від 12 до 25 років.
Видалення зубів мудрості
Незважаючи на проблеми і захворювання, до яких вони призводять, предки сучасної людини боялися їх видаляти. Згідно з повір'ям древніх людей, поява зуба мудрості означало, його володар досяг як фізичного, так і духовного повноліття і відтепер його вважатимуть людиною, що має великий життєвий досвід.
Восьмі зуби мають низьку цінність для зубощелепної системи. Зуби мудрості здатні привести до пульпіту, карієсу і пошкодження сусідніх зубів. Останнє часто виникає через утрудненого прорізування третіх молярів. Багато стоматологи рекомендують видаляти їх, оскільки вони можуть спричинити за собою гінгівіт, періостит, запалення ясен і сильні болі в області щік, горла, вуха.
Видалення восьмих зубів необхідно, якщо вони розташовані під яснами і не можуть прорізатися (в разі, якщо зуб мудрості залишиться, то це може стати причиною утворення кісти); "Вісімки" прорізалися частково; для зуба недостатньо місця; є больові відчуття в районі зуба мудрості; запалилися м'які тканини поруч з восьмим зубом; утворилася пухлина; з'явився карієс і почалося запалення ясен.
Експерти відзначають, від зуба мудрості не варто позбавлятися, коли зуби здорові, немає запальних процесів, а "вісімка" правильно прорізалася і її розташування не заважає іншим зубам, не викликає болю, легко очищається під час гігієни порожнини рота. Фахівці радять регулярно відвідувати стоматолога, щоб уникнути проблем з зубами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу