Чи потрібно видаляти зуби мудрості?
18:13, 29 Січ 2022 · Категорія: Стоматологія · Переглядів 1956 ·
Зуби мудрості, «вісімки» або ж треті моляри є однією з найспірніших та найактуальніших тем у стоматології. Чи потрібні ці рудименти сучасній людині чи краще позбутися їх якомога раніше? Відповімо на всі запитання!
Головні показання для видалення третіх молярів
Незважаючи на те, що зуби мудрості вважаються найбільш проблемними, їх видалення вдаються тільки в крайніх випадках. Насамперед це пов'язано з ймовірністю інфікування тканин та розвитку ускладнень, якими теоретично загрожує будь-яке хірургічне втручання.
Основними причинами для видалення вісімок є:
- Порушення прикусу;
- Стійкий больовий синдром;
- Деформація зубної одиниці;
- Запальний процес;
- Ущемлення трійчастого нерва;
- Дисфункція мови;
- Підготовка до встановлення брекет-систем.
Також вісімки видаляють при розвитку серйозних стоматологічних захворювань - пульпіту, періодонтиту, остеомієліту, карієсу, кореневої кісти, гнійного періоститу і т.д. Їх набагато простіше вирвати.
Ще однією причиною для негайної екстракції є проблеми із прорізуванням. Треті моляри часто ростуть у бік щоки, заважають сусіднім зубам, викликають запалення ясен, щік або кістки, а то й не можуть вилізти протягом довгого часу. Крім того вісімки здатні тиснути на сусідні одиниці та викликати усунення всього зубного ряду. У кожному з цих випадків краще позбутися відразу, поки проблема не погіршилася. Якщо ж зуби мудрості ростуть правильно і не доставляють особливих проблем, їх не чіпатимуть.
Як відбувається процес видалення?
Процес екстракції вісімки багато в чому залежить від розташування моляра. Найпростіше видаляються зуби мудрості, що ростуть на верхній щелепі. Вони мають простий корінь і більш пухку кісткову тканину, тому хірургічне втручання проходить за тією ж схемою, що видалення інших зубів.
Щодо вісімок, розташованих на нижніх щелепах, з ними справа трохи складніша. По-перше, ці зуби налічують від 3 до 5 коренів, які нерідко переплітаються з корінням сусідніх зубних одиниць. По-друге, вони мають ущільнену кісткову тканину, що створює додаткові труднощі. В цьому випадку для вилучення зуба лікар-стоматолог робить невеликі надрізи, на які після закінчення операції накладаються шви.
Хірургічна операція проводиться під місцевою анестезією та триває близько години. Під дією препарату пацієнт зовсім не відчуває болю, але через якийсь час ясна з'являється сильний дискомфорт. Щоб полегшити стан хворого та запобігти розвитку післяопераційних ускладнень, йому додатково призначають сильнодіючі анестетики та антибактеріальну терапію. При звичайному видаленні болючі відчуття тривають не більше 3 днів, при складному - близько тижня. Приблизно стільки ж часу гоїться прооперована ясна. Також слід зазначити, що після процедури екстракції можливе підвищення температури та появи невеликої набряклості на щоці. Остання починає спадати на 3-4 добу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: