Про правила лікування зубів під час вагітності - читайте у матеріалі.
Лікування зубів під час вагітності
Всі стоматологічні процедури під час вагітності жінки можна розділити на чотири групи: ті, що виконуються за гострою потребою; ті, які можна робити завжди на будь-якому терміні; ті, з якими можна почекати до кращих часів, але якщо треба, то можна в 2-му триместрі; те, про що можна сміливо забути на час усієї вагітності.
Перша група
До лікування гострої необхідності належать ті випадки, у яких пацієнтка відчуває сильний біль, лікування якого менш небезпечне, ніж терпіння. До таких випадків відносять карієс та супутні йому ускладнення, а також видалення зубів. При цьому, якщо йдеться про зуби мудрості, то позбавлятися їх можна позбавлятися тільки у разі гострої необхідності.
Друга група
Вважається найменшою. Сюди належать процедури професійної гігієни. При цьому важливо розуміти, що чим чистіші зуби, тим менший ризик схильності до карієсу і гінгівіту.
Третя група
При нормальному перебігу вагітності другий семестр вважається найоптимальнішим для лікування зубів. У цей період можна позбавлятися карієсу, ставити коронки, видаляти зуби, зберігаючи настороженість щодо видалення "вісімок".
Чому другий триместр найсприятливіший? У першому ще може існувати загроза викидня. У третьому – передчасних пологів. Тому бережемо себе, намагаємося потрапити з усіма маніпуляціями за 4,5 або 6 місяців. Ну а краще підготуватися заздалегідь: все пролікувати, санувати, почистити.
Четверта група
На весь термін вагітності можна забути про імплантацію, хірургію, естетику. Вдатися до цих процедур можна вже після народження малюка та періоду грудного вигодовування.