Такий психологічний страх є у багатьох. І чимало пацієнтів заплатили за цей страх здоров'ям своїх зубів.
Страх стоматолога
Для початку потрібно зрозуміти, чого саме ви боїтеся. Можливо, причина фобії – захист особистого простору. Ви навіть найближчим не хочете показувати рота, а тут стороння людина залазить прямо у ваші зуби, вивчає, як там і що. У цьому випадку працюємо з головою: зуби самі себе не вилікують. ⠀ Пацієнти старшого віку найчастіше бояться йти до стоматолога з іншої причини. У їх пам'яті ще живі спогади про не дуже гуманні радянські методи лікування: бормашина, новокаїн та льодокаїн. Адже знеболювальні властивості цих препаратів були набагато нижчими, ніж у сучасних. Пам'ять зберегла ці неприємні болючі спогади.
Але сьогодні все змінилося. І підходи, і техніка, і препарати. Завдяки найтоншому діаметру голки, ви навіть не відчуєте введення знеболювального засобу. Крім того, можливе попереднє нанесення анестетика як гелю.
А якщо вам все одно страшно, то вже є можливість лікувати зуби під легким загальним наркозом. Якщо точніше, це називається седація (медикаментозний поверхневий сон).
У разі сильного страху підготуйтеся заздалегідь: підберіть клініку, знайдіть лікаря, якому довіряєте, сходіть на попередню консультацію, під час якої озвучіть усі свої запитання та побоювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?