Дослідження вчених з Університету Ратгерса може пояснити, чому люди з діабетом першого і другого типу схильні до карієсу. Міцність та довговічність емалі та дентину у них знижується, що збільшує цю загрозу.
Карієс у діабетиків
Автори дослідження спровокували діабет першого типу у 32 лабораторних мишей та використали спеціальний аналізатор твердості їхніх зубів. Отримані висновки можна порівняти з результатами перевірки зубів у 35 здорових мишей у контрольній групі. Період дослідження становив 28 тижнів, обидві групи мали у початковій фазі порівняно тверді зуби. Однак емаль у мишей з діабетом стала значно м'якшою вже через 12 тижнів.
І цей розрив продовжував збільшуватися протягом усього періоду дослідження, а найбільші відмінності в мікротвердості дентину (твердої речовини під зубною емаллю) з'явилися на 28-му тижні.
Ймовірно, результати цього дослідження допоможуть у розробці нових методів лікування карієсу діабетиків. Раніше вчені вже приходили до висновку про те, що жертви діабету обох типів мають підвищений показник проблем зі здоров'ям ротової порожнини, причому не тільки зубів, але і м'яких тканин. Діабет перешкоджає процесу проникнення мінералів у зуби, і це збільшує рівень їхньої зношеності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?