Варто почати з того, що раціональне харчування дозволить вагітній почуватись краще та менше страждати від набряків. Калорійність їжі повинна становити близько 2800-3500 ккал на день. У раціоні повинні бути білки, жири та вуглеводи. Споживання рідини не повинно бути більше 2 літрів, а солі - 3-5 грамів. Бажано не вживати спеції, копчені страви та різноманітні приправи. Під час призначеної дієти, вагітна повинна споживати солі калію, магнію і кальцію, а також вітаміни.
Також в боротьбі з набряками допомагають щоденні прогулянки. Цю профілактику необхідно проводити на таких термінах, як 20-22, 28-33, 35-37 тижнів приблизно по два тижні. Якщо набряки збільшуються, тиск піднімається, а зміни в сечі залишаються, необхідно проводити лікування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Набряки ніг: як вилікувати захворювання без ліків Вагітній жінці потрібно пам'ятати, що сіль - це лише добавка до їжі. І якщо вона вживала велику кількості солі до вагітності, то на час виношування дитини кількість солі у своєму раціоні необхідно зменшити до мінімуму. Сіль підсилює спрагу, а зайва рідина може застоюватись в організмі. Найкраще застосовувати йодовану сіль або морську (неароматизовану) сіль. Морська сіль не така солена і при цьому багата мікроелементами. Споживання малої кількості солі може початися після додавання в їжу зелені, що містить в собі мінеральні солі у великій кількості.