Позаматкова вагітність ніколи не закінчується пологами. В цьому випадку запліднена яйцеклітина не потрапляє в порожнину матки, а починає розвиватися в іншому місці. Найчастіше - в маткових трубах, але приблизно в 3% випадків ембріон потрапляє в шийку матки, очеревину, яєчник.
При позаматкової вагітності вкрай важлива рання діагностика, адже при розвитку ембріона може статися розрив органу, до якого він прикріпився. Це може закінчитися для жінки дуже погано, є ризик загибелі і велика ймовірність безпліддя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вагітність збільшує ризик інфарктівНайчастіше причиною позаматкової вагітності є гормональні збої. Зовсім "непомітний" збій може призвести до того, що запліднена яйцеклітина не прикріпиться в матці, як має відбуватися в нормі.
Також частою причиною позаматкової вагітності є запальні захворювання органів малого тазу і перенесені хірургічні втручання. Зокрема, ризик позаматкової вагітності істотно підвищують аборти і венеричні захворювання.
Багато запальних захворювань можуть довгий час протікати безсимптомно, жінкам рекомендується спостерігатися у гінеколога, щоб своєчасно лікувати виниклі проблеми. Обов'язково потрібно пройти повне гінекологічне обстеження тим, хто планує вагітність.
Позаматкову вагітність завжди переривають. Найкраще робити це на ранніх термінах, щоб знизити ризик розривів і запалень, які можуть вкрай негативно позначитися на наступних вагітностях.