Дослідники з Університету Айови вирішили з'ясувати ступінь поширеності куріння серед вагітних жінок. Виявилося, що багато представниць прекрасної статі, які мають цю шкідливу звичку, в курсі того, наскільки руйнівна вона для майбутньої дитини. Саме тому число курців серед вагітних становить всього 8%, а серед тих, хто не очікує дитину, майже 15%. Але того ж самого не можна сказати стосовно електронних сигарет. Кількість їх користувачів серед вагітних і невагітних жінок становить, відповідно, 3,6% і 3,3%, тобто практично є однаковим. Значить, майбутні мами не вважають подібного роду гаджети безпечними для їх здоров'я і для благополуччя майбутніх дітей.
І цю позицію навіть можна зрозуміти. Сьогодні не існує опублікованих наукових досліджень, які б доводили, що електронні сигарети можуть викликати викидні або родові дефекти, або по-іншому негативно впливати на вагітних та їхніх дітей. Але не варто забувати про те, що ці пристрої містять нікотин. А численні дослідження доводили, що даний компонент руйнівно впливає на мозок, що розвивається і легкі малюка. Саме тому до електронних сигарет в період вагітності потрібно ставитися дуже з великою обережністю, і по можливості, жінкам від них варто відмовитися.
Настільки валику кількість користувачів електронних сигарет серед вагітних автори дослідження пояснюють ще й тим, що в цю групу входять колишні курці. Іншими словами, коли жінка, яка курить дізнається про те, що вагітна, вона заради благополуччя дитини відмовляється від традиційних сигарет і переходить на електронні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британка дізналась про вагітність за 45 хвилин до пологів