Згідно з дослідженням, опублікованим в Журналі дитячої психології і психіатрії ( Journal of Child Psychology and Psychiatry) , ожиріння у вагітних жінок може вплинути на розвиток мозку їхнього потомства.
Ожиріння у вагітних жінок
Меган Е. Норр з Каліфорнійського університету в Берклі, і її колеги, оцінили змінний функціональний зв'язок магнітно-резонансної томографії всередині або між нейронними зв'язка плода в залежності від пренатального індексу маси тіла (ІМТ) матері серед 109 плодів (між 26 і 39 тижнями вагітності ).
Дослідники виявили, що сила зв'язку між двома підмережами - лівої передньою острівною частиною / нижньою лобовою звивиною (aIN / IFG) і двосторонньою префронтальною корою (PFC) - варіювалася залежно від ІМТ матері. При вагітностях з більш високим ІМТ дослідники спостерігали як збільшення, так і зниження міжмережевої взаємодії з тенденцією до збільшення внутрішньої взаємодії та зменшення міжпівкульної взаємодії на рівні окремих з'єднань aIN / IFG-PFC.
Грунтуючись на статистичному аналізі мережі, не було відзначено жодного зв'язку між ІМТ матері і глобальними відмінностями в топографії мережі.
"Встановивши виникнення нейронних відмінностей до народження, це дослідження підтримує модель, в якій ризик, пов'язаний з ІМТ матері, пов'язаний з організацією мозку на рівні коннектома плода, що має наслідки для довгострокового когнітивного розвитку і психічного здоров'я потомства", - пишуть автори.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як батькам виховати справжнього чоловіка?
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму