Щонайменше, це вже ознака того, що за вагітною треба уважно стежити.
ПреЕклампсія
Артеріальна гіпертонія – це стан, при якому у вагітних реєструється САТ ≥140 мм рт. ст. та/або ДАТ ≥90 мм рт. ст. На даний час поширення АГ у вагітних становить 7-30%. Як бачимо до 1/3 вагітних стикаються з підвищеннями артеріального тиску в період виношування плода.
Є так само специфічний термін ПреЕклампсія (ПЕ) - системний специфічний для вагітності синдром, що викликає зміни в організмі як матері, так і плода, що розвивається після 20-го тижня вагітності та характеризується підвищенням АТ, протеїнурією (білок у сечі), у ряді випадків проявами органної недостатності.
АГ сама по собі не є показанням до кесаревого розтину, при задовільному стані матері та плода та відсутності акушерських показань до КС доцільним є народження через природні родові шляхи.
Є кілька нюансів щодо тактики ведення вагітних жінок з артеріальною гіпертензією і не кожну пацієнтку з підвищеним артеріальним тиском потрібно піддавати лікарському впливу. Але як мінімум краще цей момент обговорити з лікарем на прийомі, щоб знати шляхи протидії кризовим підвищенням артеріального тиску, і якщо вже прийнято рішення про постійну терапію, варто призначати лише дозволені в таких випадках лікарські засоби.
Тому так чи інакше, а все вам скаже лікар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 корисних звичок, до яких необхідно привчати дітей змалечку
Тато і мама: як запровадити рівні обов'язки з догляду за дитиною?