Нове дослідження, проведене вченими Дитячої національної лікарні США, передбачає, що тривога у вагітних жінок впливає на хід розвитку мозку їх плодів, змінюючи нейронні зв'язки в утробі матері. Результати були опубліковані в JAMA Open Network.
Тривога матері шкодить малюку
Дослідники набрали 50 здорових вагітних жінок з низьким рівнем ризику. Кожна з цих учасниць дослідження на терміни від 24 до 39 тижнів вагітності заповнила анкети для виявлення стресу, тривоги і депресії. Потім всі пройшли сканування мозку плода, яке показало зв'язок між окремими ділянками, що утворюють ланцюги.
Проаналізувавши результати сканування, дослідники виявили, що ті, у кого були вищі бали за кожною із форм тривожності, з більшою ймовірністю носили плоди з більш сильними зв'язками між стовбуром мозку і сенсомоторних ділянками, важливими для збудження і сенсомоторних навичок.
У той же час у плодів вагітних жінок з більш високим рівнем тривожності з більшою ймовірністю були слабші зв'язки між тім'яно-лобовою і потиличною асоціативної корою, ділянками, які беруть участь у виконавчих і вищих когнітивних функціях.